Witryna sprężarki

Na witrynie sprężarki.org.pl znajdą Państwo pełne informacje na temat sprężarek - kompresorów produkowanych przez koncern Atlas Copco. Witryna sprężarki umożliwia również zapoznanie się na bieżąco z nowościami na temat sprężarek oraz promocjami na kompresory Atlas Copco. Zintegrowano ją również z forum pneumatycznym co umożliwia zadanie innym użytkownikom pytań odnośnie sprężarek śrubowych i tłokowych Atlas Copco.

Sprężarki Atlas Copco

 
Kompresory tłokowe Atlas Copco Automan

Sprężarki tłokowe Atlas Copco Automan

Jeżeli szukasz profesjonalnych kompresorów, które zajmują niewiele miejsca, a cechują się niezawodnością, to sprężarki tłokowe Atlas Copco z napędem bezpośrednim (AF) na pewno spełnią twoje oczekiwania. Sprężarki te są lekkie, niewielkie i proste w obsłudze. Kompresory z napędem pasowym (AC) to wytrzymałe urządzenia o niewielkich wymogach serwisowych. Przy decyzji o ich zakupie można liczyć na ciągłą, bezawaryjną pracę.

 
 
Kompresory tłokowe Atlas Copco LE/LT

Sprężarki tłokowe Atlas Copco chłodzone powietrzem LE/LT

Seria L produkowana przez koncern Atlas Copco jest wykorzystywana do wielu różnorakich celów takich jak: uzdatnianie wody, oddzielanie powietrza w przemyśle morskim i.t.d. Te bezawaryjne sprężarki stosowane są powszechnie w armatkach śnieżnych, prasach drukarskich czy pojazdach serwisowych, osobno lub jako część produktu innej firmy.

 
 
Kompresory tłokowe Atlas Copco LF

Sprężarki tłokowe Atlas Copco LF

Przy produkcji bezolejowych kompresorów tłokowych LF zastosowano mnóstwo sprawdzonych rozwiązań, takich jak sprzężenie ich z układami V i lekkimi materiałami. LF'y są długowieczne głównie dzięki ograniczeniu drgań i doskonałemu rozproszeniu ciepła. Nacisk położono w nich również na jakość materiałów. Tłoki i pierścienie tłokowe wykonane są z kompozytów węglowych, a powierzchnie cylindrów niklowane.

 
 
Kompresory tłokowe  Atlas Copco LFX

Sprężarki tłokowe Atlas Copco LFX

Atlas Copco LFx to wytwarzające odolejone powietrze sprężarki o niewielkich gabarytach. Różnorodność dostępnych modeli daje elastyczność wyboru i możliwość dobrania sprężarki do własnych potrzeb. LFx pracuje w sposób ciągły przez 5000 godzin gwarantując przy tym stały dopływ sprężonego powietrza o ciśnieniu 7 barów.

 
 
Kompresory tłokowe Atlas Copco LFX MED

Sprężarki tłokowe Atlas Copco LFX MED

Sterylność jest w branży medycznej nieodzowna. Wychodząc na przeciw potrzebom szpitali, gabinetów lekarskich czy stomatologicznych Atlas Copco wypuściło na rynek serię sprężarek LFx MED dla celów medycznych. Kompresory MED wyposażono w osuszacz membranowy i zaprojektowano w taki sposób aby uzyskane powietrze cechowało się stuprocentową czystością.

 
 
Kompresory śrubowe  Atlas Copco GX

Sprężarki śrubowe Atlas Copco GX

GX 2-11 to doskonałe przemysłowe kompresory śrubowe dla małych i średnich firm, w których dotychczas stosowano sprężarki tłokowe. Atlas Copco GX charakteryzują się dużą efektywnością, prostotą obsługi i cichą pracą. To idealne rozwiązanie dla przemysłu lekkiego.

 
 
Kompresory śrubowe  Atlas Copco GA

Sprężarki śrubowe Atlas Copco GA

Sprężarki GA 5-11C o częstotliwościach 50 Hz i 60 Hz, wyróżniają się dużą ilością dostępnych opcji dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb. Wydajność tych kompresorów to od 8,7 do 28,5 l/s przy ciśnieniu od 7,5 do 13 bar. Można zamówić wersję z osuszaczem lub innymi akcesoriami.

 
 
Kompresory z wytwornicą azotu Atlas Copco GN

Sprężarki z wytwornicą azotu Atlas Copco GN

W sprężarkach Atlas Copco GN zastosowano podwójne wyjście. Kompresory te produkują sprężone powietrze i jednocześnie azot. Jest to unikatowe rozwiązanie, które osobom potrzebującym dobrej jakości azotu i sprężonego powietrza może zaoszczędzić sporo funduszy.