Witryna sprężarki

Na witrynie sprężarki.org.pl znajdą Państwo pełne informacje na temat sprężarek - kompresorów produkowanych przez koncern Atlas Copco. Witryna sprężarki umożliwia również zapoznanie się na bieżąco z nowościami na temat sprężarek oraz promocjami na kompresory Atlas Copco. Zintegrowano ją również z forum pneumatycznym co umożliwia zadanie innym użytkownikom pytań odnośnie sprężarek śrubowych i tłokowych Atlas Copco.

Technologia VSD

Koszty energii elektrycznej stanowią z reguły ok 80% kosztów pracy sprężarki. Szukając ciągle sposobów na obniżenie kosztów ponoszonych przez klientów, firma Atlas Copco w roku 1994 jako pierwsza wdrożyła technologię napędu o zmiennej prędkości VSD (Variable Speed Drive). Technologia VSD pozwala na znaczne oszczędności energii i jest przyjazna środowisku. Dzięki ciągłemu inwestowaniu w rozwój nowych technologii Atlas Copco oferuje największy wybór kompresorów z technologią VSD na rynku.

Tradycyjne kompresory pracują na pełnych obrotach silnika bez kontroli obrotów pomiędzy zadanymi punktami ciśnienia. Kompresor wyłącza się w momencie osiągnięcia maksymalnego zadanego ciśnienia. W czasie pomiędzy ciśnieniem startowym a maksymalnym występuje nadmierne zużycie energii.

Dzięki dostosowaniu mocy do zapotrzebowania w danym momencie, kompresory GA VSD redukują koszty energii o minimum 35%. Całościowy koszt utrzymania kompresora jest redukowany o około 22%. Dodatkowy koszt zakupu sprężarki z technologią VSD zwraca się po około 1-2 latach użytkowania.

Oszczędność energii - 35%

Technologia VSD firmy Atlas Copco podąża za bieżącym zapotrzebowaniem na sprężone powietrze poprzez automatyczną regulację obrotów silnika. Dzięki zastosowaniu takiej regulacji możliwe jest uzyskanie 35% oszczędności energii. Całkowite zmniejszenie kosztów podczas całego cyklu życia sprężarki wynosi około 22%.

Całkowity cykl życia kompresora.

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania